Mobilování se rozrostlo neuvěřitelnou rychlostí. Dnes nejen že mobilují dospělí, ale s oblibou tak činí i děti školou povinné. Kdo zkrátka ve škole nemá mobil není in. Před pár lety byl mobilní telefon, vymožeností zámožnějších lidí a svědčil o určitém společenském postavení a finančních možnostech.
Dnes má mobil takřka každý, od managera po pracovníka vykonávajícího dělnickou práci. Nelze tedy podle mobilu soudit ani na výši vzdělání ani finanční solventnost.
Jedinou rozlišovací metodou se stává značka mobilu, která se druh od druhu odlišuje . Na českém trhu jsou k dostání mobily od těch nejlevnějších, až po špičkové, lišící se zejména funkcemi, u těch nejmodernějších je možno využít i připojení na internet nebo odesílání a přijímání pošty na dálku.
Bezesporou výhodou i nevýhodou mobilních telefonů je bezproblémové zastižení osoby na kterou se chceme dovolat, ať je kdekoliv. Možnost řízení peněz, které za mobilování utratíme, nelépe umožňují dobíjecí karty, například Go, Twist, Oskarta. Lze tak lépe kontrolovat své potomky, nebo partnera, zda neutrácejí za telefonování příliš mnoho peněz. Zasílání SMS zpráv je rychlou a vcelku levnou variantou komunikace. Ale občas přeci jen potřebujeme i slyšet ten hlas..
Nějakou zvláštností dnes už není ani malé dítě, které umí dosti obratným způsobem zacházet s mobilním telefonem, někdy dokonce lépe než starší člověk, který těžko novým vymoženostem doby přivyká. Třesou se mu ruce a tlačítka jsou pro něho malinká.
Přesto nejsou výjimkou, ani babičky a dědečkové, kteří se uchylují ke koupi mobilních telefonů. S dnešním zdražováním pevných linek se postupně mobilní telefony více a více dostávají do popředí zájmu široké veřejnosti. Výhody převyšují nad zápory a tak se stačí jen rozhodnout pro Eurotel, T-mobile nebo Oskara.
|