Uvažujete, že by jste využili služeb profesionálního trenéra, aby se Vaše snaha zhubnout setkala s co nejlepším výsledkem? Nevíte, ale kde takového trenéra hledat, ani jaká kritéria by měl splňovat? Poradíme Vám! Své osobní trenéry nemají jenom profesionální fitnessky, ale i osobnosti z uměleckého života s radostí využívají jejich služeb. Nevěřte, že modelky a herečky jsou štíhlé odjakživa. Stojí je to hodně odříkání, ale také tvrdé práce na sobě samotné. Je opravdu málo těch, kterým byl do vínku dán dar, sníst cokoliv, aniž by přibrali deko. Za pěknou postavou se skrývá správná životospráva a pohyb. Bez toho to nebude nikdy to pravé ořechové.
V Čechách mají svého osobního trenéra do fitka, známé osobnosti jako Ilona Csáková, Kateřina Kornová a další. Snad nejvíce využívaným trenérem je Vít Chaloupka, který je také známý svým kladným přístupem k dělené stravě. V Americe, hlavně ve světe Hollywoodských hvězd je trenér úplnou samozřejmostí. Připravuje nejen herečky, ale také herce, pro vykonávání jejich show bussinesu.
Každá role, klade nároky na herce trochu z jiné strany. Herečky, které znázorňují ve filmech drsné role, téměř hodné mužských představitelů, musí projít složitou průpravou, aby vše zvládly a jejich tělo bylo co nejvíce přizpůsobeno. Mění vlastně částečně svůj image vůči postavě, kterou budou ztvárňovat na filmovém plátně. Představitelka brutální Nikity musela absolvovat mnoho kurzů bojových sportů. To vše chce trénink i tvrdou dřinu. Proto osobní trenéři holywoodských hvězd přizpůsobují trénink dle aktuální role jejich svěřenců.
I zpěvačky musí pečovat o svoji postavu, také se nevyhnou, svěřit své tělo do rukou profesionálního trenéra.
U nás v Čechách není najímání osobních trenéru tak samozřejmou záležitostí. Tedy alespoň co se týče široké veřejnosti. Není to jen problematika finanční, hodina, kterou Vám osobní trenér věnuje, vyjde na nějakou tu stokorunu, ale jedná se spíše o předsudek z dřívějších dob, každý si myslí, že na to stačí sám. Co by bylo těžké na cvičení? Nějak to přeci odkoukám od jiných. To je nejčastější názor žen. Nezkušeným cvičením si můžete, ale ublížit. Sice nějakou tu korunu ušetříte, ale na druhou stranu pošramocené zdraví za to nestojí.
Je pravda, že hodinová taxa za osobního trenéra není nikterak nízká, ale trenér by Vám měl sestavit takový cvičební program, pomocí kterého docílíte za co nejkratší možnou dobu svých vytoužených cílů. Za příplatek Vám sestaví také jídelníček přímo na tělo.
Každý trenér by měl především vycházet z Vašich přání a představ, jak chcete své tělo změnit. Měl by u Vás udělat vstupní test, podle kterého zjistí jak na tom kondičně vlastně jste a tomu celý cvičební plán uzpůsobit. Neexistuje totiž univerzální řešení pro každého. Jeden chce zhubnout na břiše, druhý zase odstranit přebytečný tuk na stehnech. Trenér by měl po konzultaci s Vámi právě tento Váš problém vyřešit.
Výhodu, kterou Vám osobní trenér skýtá je, že Vás v průběhu cvičení kontroluje. Dohlíží na správné provádění cviků. Každý cvik Vám předvede a naučí Vás také jak při cvičení správně dýchat. Naučíte se tak lépe pracovat se svým tělem. Za hodinu cvičení by jste měli procvičit celé tělo a cítit se příjemně unaveni. Výhodou trenéra je, že Vás nenechá odpočinout, dáte si tedy určitě do těla. Jsou ženy, které vyrazí do fitness centra, ale celou hodinu proklábosí s přítelkyní nebo jen pokukují po ostatních a vlastně moc necvičí. Tím se nejen ochuzují o zážitek ze cvičení, ale marní tak zbytečně svůj drahocenný čas.
Osobního trenéra nemusíte mít napořád. Stačí, když Vás ze začátku naučí jak cvičit a co je pro Vaše tělo nejefektivnější. Za nějaký čas zvládnete cviky sama a jeho pomocnou ruku už potřebovat nebudete, takže se nemusíte bát, že kvůli osobnímu trenérovi přijdete na buben.
Jsou, ale typy žen, kterým může trenér vyhovovat dlouhodobě jako motivační zdroj pro jejich cvičení. Takové ženy by jinak nešly do fitness centra. Prostě vždy si najdou nějakou výmluvu, proč právě nemůžou jít cvičit. Když si předplatí trenéra určitě přijdou a pořádně si zacvičí. Takové peníze nelze vyhodit jen tak oknem.
Pokud jsem Vás tedy dostatečně naladila, a vy jste se rozhodli nalézt toho svého trenéra, dáme Vám ještě několik rad na závěr. Každý trenér by měl mít oprávnění pro trenérství doložené trenérskými zkouškami. Nestyďte se nechat si toto osvědčení předložit. Máte na to právo. Není žádná hanba, chtít se přesvědčit o proškolení trenéra, uvědomte si, že vkládáte částečně své zdraví do jeho rukou. Na vše potřebné, co Vás zajímá se ještě před jeho najmutím zeptejte. Důležité je znát hodinovou taxu, popřípadě si dohodnout čas, který by Vám vyhovoval, aby jste skloubili zaměstnání s tréninkem. Četnost tréninků v týdnu, by měla být také předem dohodnuta. Trenér pak na Vás ve smluvenou hodinu může pokaždé čekat na smluveném místě, nebo přímo ve vybraném fitness centru. Osobním trenérem může být jak žena tak muž, záleží tedy pouze na Vaší volbě. Nutno podotknout, že zdaleka neplatí pravidlo, že muž by měl být lepším trenérem, než žena. Žena se totiž dokáže lépe vcítit do pocitů ženy, která má tlustší stehna, velký zadek a podivnou obruč kolem břicha, než muž.
Mnoho trenérů můžete objevit již v samotném fitku jako součást personálu. Občas jsou i trenéři na „volné noze“. Ty můžete objevit pomocí inzerátů nebo na internetu.
Přejeme Vám mnoho štěstí při výběru a také spousty pěkných zážitků při cvičení.
|