Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Muž, či dítě?
Muž, či dítě?
Informace
Napiš nám
Jak často a intenzivně chodit do posilovny ?

Mnoho žen se často na nás obrací s dotazem jak často je třeba posilovnu navštěvovat, aby se postava vyrýsovala, či vytvarovala co nejrychleji a zároveň již taková zůstala.

Na nic se nemá spěchat a to platí i o cvičení. Všeho moc škodí. Také i přespříliš častým, tvrdým tréninkem v posilovně bychom si lehko mohli ublížit, to platí zejména pokud s cvičením začínáte. Pokud vaše tělo, nebylo nikdy zvyklé na námahu, musíme mu dát nějaký ten čas, aby si postupně začalo zvykat na novou, pro něj dosud neznámou zátěž. Rozhodující je také jsme–li spíše postavy neforemné, snažíme se tedy spíše jednotlivé partie na těle zpevnit, nebo jste-li ženy, které trápí spíše vyšší váha, potom musíte také více zařazovat vytrvalostní trénink na stacionárním kole, stepperu nebo běhacím pásu. Všeobecně bych radila, čím máte vyšší hmotnost, tím začínejte více pozvolna, postupně a od nejlehčích cviků, které co nejméně zatíží partie, které by v důsledku vyšší hmotnosti mohly být přetěžovány, jako jsou např. klouby.

Postupem času, jak se nám bude postava měnit k lepšímu a budou znát první krůčky naší snahy, můžeme zátěž a trénink zvyšovat i časově prodlužovat. Mnoho trenérů, a to i těch co cvičí samotné profesionály ve fitness, radí cvičit jako optimum po dobu jedné hodiny. Za tuto dobu by jste měla procvičit optimálně celé tělo. Nechci tento názor vyvracet, ale sama už cvičím pár let a mohu říci, že hodina mi nestačí, abych stihla trénink podle mého zvyku a představ, takže osobně cvičím zhruba hodinku a půl, až dvě. Každý by si měl vyzkoušet a postupem času, až si tělo na cvičení zvykne a začne ho brát jako součást života i vybrat co mu vyhovuje.

Samozřejmě je hloupé své tělo přetěžovat. Nejen, že si tím můžete ublížit a poškodit zdraví, třeba natrhnutím svalu, špatnou regenerací svalů, poškozením imunitního systému v důsledku vyčerpání, tím může také dojít ke zmaru vaší snahy o lepší kondici. Klesne vám výkonnost, přestanete mít chuť do cvičení a to jsou první příznaky přetrénování, se kterými se setkal už nejeden sportovec. Na to opravdu pozor, protože návrat do normálu pak vyžaduje přerušit trénink na delší dobu a návrat k původní výkonnosti je potom velmi pozvolný a zdlouhavý. Jelikož téma přetrénování je zajímavé a mnoho lidí netuší jak tento stav rozpoznat a co dělat, slibuji, že se k němu určitě ještě vrátíme.

Současné hodnocení: 1
Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Jak často a intenzivně chodit do posilovny ?   Jak často a intenzivně chodit do posilovny ? 
 Jak často a intenzivně chodit do posilovny II ?   Jak často a intenzivně chodit do posilovny II ? 
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Kristia Knowles
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz